Projekt ArtMiś

Na swojej artystycznej, misiowej drodze spotykam wielu wyjątkowo zdolnych ludzi. Pragnąc ich przedstawić postanowiłam wspólnie z nimi stworzyć to co lubię najbardziej, czyli stworzyć misia.

Uwielbiam wyzwania, więc pojawią się w tym miejscu Artyści z różnych dziedzin Dzięki tej różnorodności będzie inspirująco i ciekawie. Zapraszam do śledzenia mojej twórczości i odwiedzana galerii ArtMisiów.

#artmiś

 

Dzikie Barwy

dotknij tkanin, dotknij roślin.

Dzikie Barwy to Olka, która zajmuję się farbowaniem tkanin za pomocą roślin barwierskich. Na co dzień projektuję i tworzy tkaniny artystyczne i użytkowe w Łodzi, a także prowadzi zajęcia edukacyjne w całym kraju. Przyciągnęła nas do siebie miłość do tkanin. Ja zwolenniczka tkanin głównie bawełnianych zapragnęłam podjąć współpracę, bo czułam, że będzie ona dla mnie interesująca, ale nie spodziewałam się takiego wyzwania. Olka postawiła przede mną wysoko poprzeczkę. Zgodziła się na wspólne stworzenie dwóch egzemplarzy ArtMisiów pod warunkiem .... że misie będą w całości ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów. Szmaciane Misie szyje głównie z bawełny, ale wypełniam je tzw. kulką silikonową a rączki i nóżki przyszywam guzikami, często wykonanymi z plastiku. Największym zadaniem było wypełnienie. I tak, dzięki tej współpracy po raz pierwszy uszyłam misie wypełniając ich ciała runem owczym. Oj co to było za wydarzenie! Postanowiłam iść na całość i zamówiłam - owcę do domu. Czyli to co zostało ze świeżo obstrzyżonej owieczki. Cały dzień prałam runo w wannie i dzięki temu wiem, co to znaczy naturalna lanolina 🙂 Projekt z Dzikie Barwy zakończył się pomyślnie a efekt końcowy oceńcie sami 🙂