„Szycie ręczne można porównać do medytacji.

Powtarzalność ruchów pozwala wyciszyć nasz umysł.”

Czy warto?

Najprościej, by się o tym przekonać warto po prostu przyjść i spróbować. Po kilku godzinach szycia dowiesz się jaki jest twój stosunek do igły z nitką.

Szycie ręczne

wycisza i uspokaja. Udowodniono, iż podążanie za igłą z nitką zmusza nasz mózg do skupienia na danej chwili a taka sytuacja sprzyja, by nasze zmartwienia i stres odeszły na dalszy plan. Czas spędzony szyjąc bliski jest filozofii mindfulness.

Szycie ręczne

to praktyczna wiedzy przydatna w codziennym życiu. Przyszycie guzika, podłożenie spodni czy spódnicy – w tym wypadku umiejętność szycia ręcznego jest bardzo przydatna.

Szycie ręczne

pozwala rozwinąć Twoją kreatywność. Nawet najdrobniejszy kawałek materiału można wykorzystać na wiele sposobów.

Szycie ręczne

bliskie jest słowu satysfakcja. Własnoręcznie wykonana praca podnosi nasze poczucie własnej wartości.

Szycie ręczne

uczy dokładności i wytrwałości. Jeżeli dzisiaj wydaje Ci się, że nie jesteś cierpliwa to szycie ręczne jest dla Ciebie świetnym treningiem.

Szycie ręczne

pozwala na twórczość artystyczną za małe pieniądze. Igła, nitka, kilka kawałków materiałów to drobny wydatek.

Blog.

O tym co i jak w świecie z igłą i nitką. Nie jest to pisanie zbyt regularne, ale zdarza się. W końcu doba ma 24h a szycie to nie jest ekspresowe zadanie. To przyjemność która trwa, więc .. zaglądać na bloga jeżeli świat szycia ręcznego jest Ci bliski.

Zobacz aktualne wpisy

Szyte ręcznie.

Wiele razy słyszałam rodzinne opowieści, o mojej Babci, która lubiła i dużo szyła. Teraz patrzę, jak moja Mama szyje w każdej wolnej chwili. Dziś już wiem, że dla mnie chwila z igłą i nitką to wyjątkowy czas.
Szyję różne proste wzory, które najczęściej wymyślam sama.

Galeria

Ślubne Misie

Ślubne Misie

Walentynkowy Miś

Walentynkowy Miś

Wróżka Zębuszka

Wróżka Zębuszka

Zające

Zające